Jubileusz 90-lecia Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Białymstoku

W dniu 19 października 2019 roku Izba Rzemieślnicza i Przedsiębiorczości w Białymstoku obchodziła Jubileusz 90-lecia działalności. Z tej okazji w Archikatedrze w Białymstoku odbyła się uroczysta Msza Święta, a następnie gala w Dworku Czarneckiego.

Mistrzowie zawodu i zasłużeni działacze rzemiosła otrzymali odznaczenia państwowe oraz resortowe. Między innymi wręczono dwa najwyższe odznaczenia rzemieślnicze – Szable im. Jana Kilińskiego. Uhonorowani zostali: Dyrektor Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Augustowie Pani Halina Dąbrowska i Tadeusz Radziszewski z Białegostoku zajmujący się naprawą instrumentów muzycznych.

Wydarzenie zakończył Bal Nauczyciela – Mistrza Zawodu, w którym wzięło udział około 250 osób.

Warmińsko-Mazurską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości reprezentował Pan Tadeusz KobusZastępca Prezesa ds. ekonomicznych, który na ręce Prezesa Izby Pana Sylwestra Zawadzkiego przekazał życzenia oraz gratulacje.

Białystok – życzenia

Izba Rzemieślnicza i Przedsiębiorczości w Białymstoku powstała w 1929 roku. Ta społeczno-zawodowa organizacja rzemiosła północno-wschodniej Polski zrzesza 17 cechów i 3 spółdzielnie rzemieślnicze oraz reprezentuje blisko 3 tys. zakładów rzemieślniczych.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Panem Sylwestrem Zawadzkim w Magazynie Podlaski ManagerManager

Gratulujemy wspaniałego Jubileuszu!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.