JANUSZ GRUSZCZEWSKI – HEROS POLSKIEJ GOSPODARKI

Pan Janusz Gruszczewski – twórca i właściciel Zakładu Metalowego AGROMASZ, członek Cechu Rzemiosł Różnych w Mrągowie, Przewodniczący Komisji egzaminacyjnej w zawodzie Ślusarz przy Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości, wybitny Rzemieślnik i Przedsiębiorca.

 

                                                                                             

 

Pan Janusz Gruszczewski w środowisku rzemieślniczym znany jest ze swojego aktywnego uczestnictwa w życiu Cechu. Od 2009 roku pełni funkcję członka Zarządu. Często udziela się społecznie oraz świadczy nieodpłatne usługi na rzecz organizacji. Swoją postawą stanowi wzór do naśladowania dla całego środowiska rzemieślniczego.

Pan Gruszczewski od wielu lat także kształci pracowników młodocianych. Stara się im przekazać najwyższe standardy pracy w zawodzie, jak również tradycje rzemieślnicze.

Zanim zdecydował się rozpocząć działalność gospodarczą, związany był w latach 1964-1991 z Państwowym Ośrodkiem Maszynowym w Mrągowie. Najpierw jako uczeń przyzakładowej szkoły zawodowej, a potem jako pracownik (przeszedł wszystkie możliwe szczeble zarządzania – od stażysty do dyrektora), w międzyczasie zdobywając wykształcenie kolejno w: Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Karolewie, na Wydziale Mechanicznym (specjalizacja budowa maszyn) Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie oraz studiach pedagogicznych na tejże samej uczelni.

Zakład Metalowy AGROMASZ rozpoczął działalność w 1991 roku. Przesiębiorstwo zajmuje się produkcją maszyn rolniczych, w szczególności specjalizuje się w produkcji ładowaczy czołowych, które stały się sztandarowym produktem firmy. Od kilku lat ładowacze czołowe z Mrągowa eksportowane są m.in. na rynki: Litwy, Rosji, Niemiec, Estonii, Ukrainy, Austrii, Rumunii i krajów skandynawskich. Celem zakładu jest pełna satysfakcja klienta poprzez dostarczanie wyrobów dopasowanych do jego potrzeb. Firma stawia na budowanie długofalowych relacji z klientami, wzrost świadczonych usług, stosowanie innowacyjnych rozwiązań w produkowanych wyrobach i wprowadzanie nowych technologii w procesie produkcji.

Z uwagi na swoje dokonania i zasługi na rzecz środowiska rzemieślniczego, rolniczego oraz biznesowego Pan Janusz Gruszczewski jest laureatem licznych odznaczeń, nagród, wyróżnień, tytułów i certyfikatów. Poniżej przedstawiamy część nich, jak również zdjęcia z uroczystości wręczania oraz publikacje prasowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ku chwale Rzemiosła!

 

ZDJĘCIA

DYPLOMY, CERTYFIKATY

PUBLIKACJE PRASOWE

 

Polski Klub Biznesu: Agromasz5

Magazyn Agro 2019: Agromasz4

Magazayn Agro 2016: Agromasz3

Top Agrar: Agromasz2

Raport Rolny: Agromasz1

 

Strona internetowa Zakładu Metalowego AGROMASZ: http://agromasz.com.pl/

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.