Warmińsko-Mazurski Kongres Zawodowy – część I

5 kwietnia 2019 r. w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym odbył się Warmińsko-Mazurski Kongres Zawodowy, którego organizatorami byli – Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, współorganizatorem – Ministerstwo Edukacji Narodowej, a partnerami przedsięwzięcia – Prezydent Olsztyna, Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA oraz Warmińsko-Mazurska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Olsztynie.

 

 

W trakcie Kongresu odbyła się część konferencyjna (poświęcona zmianom w szkolnictwie zawodowym) i panelowa, w której udział wziął Wiceprezes ds. oświatowych Pan Jan Szymczak.

Kongres stał się tłem do bardzo ważnego wydarzenia jakim było podpisanie Porozumienia w sprawie współpracy na rzecz poprawy stanu kształcenia zawodowego, w szczególności realizacji praktycznej nauki zawodu pomiędzy Warmińsko-Mazurską Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości reprezentowaną przez Prezesa Pana Antoniego Górskiego a Kuratorium Oświaty reprezentowanym przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Pana Krzysztofa Marka Nowackiego. Strony będą współdziałać w zakresie podnoszenia jakości i efektywności kształcenia zawodowego oraz dostosowywania go do wyzwań rozwojowych i potrzeb rynku pracy, w szczególności poprzez działania w zakresie programowania treści nauczania, organizacji praktycznej nauki zawodu w rzeczywistych warunkach pracy w ramach przygotowania zawodowego młodocianych pracowników, przygotowania uczniów do nabywania uprawnień zawodowych, doradztwa zawodowego oraz podnoszenia kwalifikacji nauczycieli kształcenia zawodowego.

 

 

Uczestnicy Kongresu mogli zapoznać się z ofertą szkół branżowych. Swoje stoisko przygotowała także nasza Izba przy współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskim Cechem Naturoterapeutów, Grupą Meblową Szynaka Meble oraz firmą Agromasz.

 

 

Relacja z Warmińsko-Mazurskiego Kongresu Zawodowego znalazła się w głównym wydaniu serwisu informacyjnego TVP 3 Olsztyn: https://olsztyn.tvp.pl/42076623/5419-godz-1830  (relacja od 08:48 do 12:09).

Wszystkie zdjęcia znajdują się także w: Galeria 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.