Kongres Rzemiosła Polskiego

W dniu 29 września 2020 w sali im. Jana Kilińskiego w Pałacu Chodkiewiczów w Warszawie, obradował coroczny sprawozdawczy Kongres Rzemiosła Polskiego. Obrady prowadziło Prezydium pod przewodnictwem Pana prof. Jana Klimka, zastępcy prezesa ZRP.

Delegatami z Warmińsko – Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości byli:

1. Antoni Górski – Prezes Izby

2. Kazimierz Samokar

3. Tadeusz Kobus

Obrady tegorocznego Kongresu rozpoczęło wystąpienie prezesa Związku Rzemiosła Polskiego, Pana Jana Gogolewskiego, który przedstawił sprawozdanie z prac Zarządu w okresie lipiec 2019 r. – wrzesień 2020 r.

Kongres przyjął sprawozdanie z wykonania rocznego planu działalności oraz planu finansowego za rok 2019, a także udzielił absolutorium Prezesowi i Zarządowi Związku Rzemiosła Polskiego.

Ponadto Kongres przyjął m.in. uchwały w sprawie planu finansowego Związku Rzemiosła Polskiego na 2020 r., planu działalności Związku Rzemiosła Polskiego na okres październik 2020 r. – czerwiec 2021 r. oraz zmian w statucie.