II Spotkanie Mistrzów szkolących w zawodzie fryzjer

W dniu 27 listopada 2019 roku w siedzibie Wojewódzkiego Domu Rzemiosła odbyło się spotkanie podsumowujące egzaminy czeladnicze w zawodzie fryzjer.

W spotkaniu udział wzięli mistrzowie szkolacy oraz członkowie komisji egzaminacyjnej. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich również gospodarz, Prezes Izby Pan Antoni Górski, który powitał przybyłych gości.

Wydarzenie zostało zainicjowane przez Przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej w zawodzie fryzjerPana Adama Przybysza.

W pierwszej kolejności zebrani obejrzeli krótki reportaż z Mistrzostw Świata we Fryzjerstwie, które odbyły się w dniach 15-16 września w Paryżu, podczas których nasza reprezentacja zdobyła aż dziewiętnaście medali. Do tego dwa diamentowe puchary i dwa puchary świata – drużynowo zarówno juniorzy, jak i seniorzy zdobyli złoto. Obecni na spotkaniu byli: Pan Aleksander Stankiewicz, który zdobył IV miejsce w kategorii Master Stylist, oraz Pan Paweł Matracki – trener kadry. Na ich ręce Prezes Antoni Górski złożył gratulacje i wyraził słowa uznania.

Następnie głos zabrała Pani Anna Zajączkowska – Kierownik Wydziału Oświaty i Centrum Kształcenia Zawodowego, która zapoznała zebranych z danymi statystycznymi dotyczącymi odbytych w 2019 roku egzaminów w zawodzie fryzjer.

Spotkaniu towarzyszyła ożywiona dyskusja, która ma na celu podnoszenie jakości przeprowadzanych przez Nas egzaminów.