Spotkanie z Posłem na Sejm RP Panem Jerzym Gosiewskim – branża motoryzacyjna

 

8 lipca 2018 roku w siedzibie Wojewódzkiego Domu Rzemiosła odbyło się spotkanie poświęcone branży motoryzacyjnej. Tematyka warsztatów skupiła się na przestrzeganiu wytycznych KNF z 16.12.2014 r. i problemach związanych z likwidacją szkód komunikacyjnych. Organizatorami była Ogólnopolska Komisja Rzemiosł Motoryzacyjnych  Związku Rzemiosła Polskiego, Automobilklub Polski oraz Warmińsko-Mazurska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele branży motoryzacyjnej zrzeszeni w Izbie, członkowie komisji egzaminacyjnych i osoby zajmujące się ubezpieczeniami komunikacyjnymi.

 

 

Prezes Izby Pan Antoni Górski powitał Pana Jerzego Gosiewskiego – Posła na Sejm RP, Pana Czesława Chylaka – członka Ogólnopolskiej Komisji Rzemiosł Motoryzacyjnych ZRP i jednocześnie Straszego Cechu Rzemiosł Różnych w Kętrzynie, Panią Beatę Półtorak – Dyrektor Biura Cechu Rzemiosł Motoryzacyjnych w Warszawie, Pana Janusza Szcześniaka i Pana Andrzeja Walewskiego – rzeczoznawców Automobilklubu Polski oraz Panią Annę Zajączkowską – Kierownika Wydziału Oświaty i Centrum Kształcenia Zawodowego WMIRiP. Następnie Prezes wyraził nadzieję, iż spotkanie pozwoli uczestnikom uzyskać wiele informacji i odpowiedzi na tematy związane z likwidacją szkód komunikacyjnych.

 

 

PROGRAM  

Olsztyn 8 lipiec 2019 r. godz. 12.30-15.00

1. Powitanie p. Posła i zaproszonych gości – Antoni Górski Prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosła  i Przedsiębiorczości.

2. Wytyczne KNF z 16.12.2014 r. i zmiany jakie nastąpiły w tym okresie  w procedurze likwidacji szkód komunikacyjnych   – Janusz Szcześniak, rzeczoznawca niezależny AP i ekspert OKRM ZRP 

3. Interpelacja poselska nr 18371 i odpowiedź Ministra Finansów, uwagi do stanowiska – Szcześniak rzeczoznawca niezależny AP i ekspert OKRM ZRP.

Przerwa

4. Interpelacja poselska nr 19205 i odpowiedź Ministra Finansów – Andrzej Walewski rzeczoznawca niezależny AP.

5. Informacja p. posła Jerzego Gosiewskiego odnośnie przedstawianych problemów w interpelacjach.

6. Uwagi i wnioski zebranych w zakresie bezpieczeństwa pojazdów po naprawach, w tym części ” P” bez świadectwa jakości, problematyka czasochłonności napraw, stawki za rbh.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy.

 

Arykuł w Gazecie Południe: Kant w ubezpieczeniach – Gazeta Południe 30.05.2019 r.

Wszystkie zdjęcia znajdują się także w: Galeria

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.