Konkurs „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy”

W dniach 14-17 maja 2018 roku odbył się centralny etap ogólnopolskiego konkursu „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy”.

Dwudniowe zmagania uczestników oceniały komisje konkursowe, w zawodzie stolarz: egzaminator Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Olsztynie Krzysztof Murawski, instruktor praktycznej nauki zawodu z OSiW w Pasłęku Piotr Olszewski oraz instruktor praktycznej nauki zawodu z OSiW w Mrągowie Jerzy Koneszko. Natomiast w kategorii BHP w skład komisji weszli: główny specjalista Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie Jacek Żerański, Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Elblągu Iwona Pekura oraz specjalista ds. wychowania i programów edukacyjnych WM WK OHP Nina Kowalewska.

Zadania konkursowe przygotowywane były przez ekspertów z Państwowej Inspekcji Pracy – w zakresie wiedzy o BHP oraz Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Olsztynie – w zawodzie stolarz.

Podsumowanie i zakończenie XV edycji ogólnopolskiego konkursu „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” odbyło się 17 maja przy udziale Wojewódzkiego Komendanta OHP Dariusza Rudnika oraz przybyłych gości: wicewojewody Warmińsko-Mazurskiego Sławomira Sadowskiego, burmistrza Pasłęka Wiesława Śniecikowskiego, zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy w Olsztynie Tomasza Kawałko, zastępcy prezesa Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Olsztynie Kazimierza Samokara, członka zarządu ds. handlu w Braniewsko-Pasłęckim Banku Spółdzielczym w Pasłęku Wiesława Grzankę, dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Pasłęku Teresy Brewki, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Marii Kizyk.

Zwycięzcy otrzymali z rąk Wojewódzkiego Komendanta OHP i wicewojewody Warmińsko-Mazurskiego statuetki, dyplomy i nagrody ufundowane przez Komendę Główną OHP. Specjalną nagrodę dla zwyciężczyni konkursu z zakresu wiedzy BHP z elementami prawa pracy ufundował Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie.

Wszystkie zdjęcia znajdują się także w: Galeria

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.