Odsłonięcie tablicy pamiątkowej upamiętniającej Śp. Wojciecha Iwulskiego

21 października 2020 roku na ulicy Kościuszki w Braniewie została odsłonięta tablica pamiątkowa upamiętniająca Rzemieślnika Śp. Wojciecha Iwulskiego. Znaczące jest, iż tablica zawisła na budynku, w którym znajduje się zarówno Zakład Fotograficzny Pana Jacka Iwulskiego (syna) jak i siedziba Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Braniewie.

Uroczystość poprzedzona została podjęciem uchwały Rady Miasta Braniewa w sprawie nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Braniewa dla Śp. Wojciecha Iwulskiego (1915-1990).

Tablicę pamiątkową ufundował Cech Rzemiosł Różnych w Braniewie. Pan Kazimierz Samokar – Starszy Cechu w Braniewie oraz Wiceprezes ds. samorządowych WMIRiP przekazał na ręce Pana Jacka Iwulskiego list gratulacyjny skierowany przez Prezesa Izby Pana Antoniego Górskiego:

Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus również zaszczycił swoją obecnością na tej podniosłej inicjatywie, zainicjowanej przez Towarzystwo Miłośników Braniewa.

Jeśli chcieli by Państwo bliżej poznać niezwykłą historię życia Pana Iwulskiego zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: